Jak właściwie analizować oferty kredytów gotówkowych?

30 04 18 - 11:25 Użyte znaczniki: , , , ,

Kredytobiorca, który chce oszczędzić przy zaciąganiu kredytu gotówkowego powinien dokładnie poznać wszystkie elementy składowe zobowiązania, a także cechy szczególnie przy nawiązywaniu współpracy z instytucjami finansowymi. W artykule poznasz najważniejsze techniki analizowania ofert kredytów gotówkowych. Dzięki temu lepiej zbilansujesz zdolność kredytową i skorzystasz z idealnej optymalizacji ekonomicznej, sprawdź w rankingu co najlepiej wybrać https://www.kredytomania.eu.

Elementy przydatne w analizie ofert kredytów konsumpcyjnych

Jedna z najważniejszych kategorii do przeanalizowania to naturalnie cel kredytowania. Można powiedzieć, że na rynku obowiązują dwa główne cele zaciągania kredytów. To po pierwsze konsumpcja, a po drugie inwestycje. Kredyty konsumpcyjne to pożyczki typowo krótkoterminowe, natomiast kredyty inwestycyjne charakteryzują się długoterminowym okresem obowiązywania. Co jest lepsze? Często kredyt konsumpcyjny bardziej się opłaca, ponieważ przy dobrej zdolności kredytowej nie musisz obawiać się o wprowadzanie dodatkowych zabezpieczeń majątkowych, czy o ubezpieczenie umowy kredytowej. Przy kredytach długoterminowych – inwestycyjnych nie jest już tak łatwo, ponieważ nawet dobra zdolność kredytowa wymusza zabezpieczenie tak długiego zobowiązania. Z tego powodu lepiej poruszać się w obszarze kredytów konsumpcyjnych, dopóki możesz. Kredyt inwestycyjny uzależnia jednak budżet domowy i ogranicza w pewnym stopniu elastyczność finansowania dodatkowych potrzeb. Nie zaleca się, aby jedno gospodarstwo domowe posiadało więcej niż 1 maksymalnie 2 kredyty. Już przy dwóch kredytach możesz borykać się z wieloma negatywnymi konsekwencjami organizacyjnymi. Jeżeli nie radzisz sobie z nadmiernym zadłużeniem wystarczy zainteresować się tzw. kredytami konsolidacyjnymi umożliwiającymi sprawne scalenie wszystkich rodzajów pożyczek spotykanych w branży. Kolejny punkt do rozpatrzenia to oprocentowanie kredytu. Standardowo masz do czynienia z oprocentowaniem stałym i zmiennym. Rzadko się zdarza, aby pożyczki nie były w ogóle oprocentowane. Takie wyjątki oczywiście pojawiają się, głównie w sektorze e – commerce, przy zakupach internetowych lub na popularnych aukcjach online. Dzięki temu ułatwia się konsumentom życie, bez narażania na dodatkowe koszty długoterminowe. Nawet stałe oprocentowanie nie wyklucza pewnych wahań, powiązanych szczególnie z polityką monetarną prowadzoną przez Narodowy Bank Polski. Przy wzroście stóp procentowych rata kredytu gotówkowego (konsumpcyjnego) naturalnie idzie do góry.

Kredyty gotówkowe zaciągać w złotówkach, czy raczej w walutach obcych?

Nie ryzykuj natomiast kredytów gotówkowych w walutach obcych, jeżeli nie poruszasz się sprawnie w tematyce giełdy walutowej Forex. Świadomym kredytobiorcom zaleca się korzystacie z kredytów w złotówkach, a nie w walutach obcych ze względu na nadmierne wahania. Frankowicze to najlepszy przykład grupy kredytobiorców, którzy stracili na wahaniach walut. Nie musisz zgłaszać się obecnie do instytucji finansowych stacjonarnie, aby uzyskać dodatkowe pieniądze. Wystarczy powiązać rachunek osobisty w banku komercyjnym z dobrym, często preferencyjnym kredytem gotówkowym dopasowanym do struktury twoich dochodów i wydatków. Profilowanie w branży kredytowej jest już mocno rozwinięte, a praktycznie każdy kredytobiorca otrzymuje od razu spersonalizowaną ofertę. Teraz już wiesz, co warto przeanalizować przed podpisaniem umowy kredytowej. Dzięki wskazówkom z artykułu nie narazisz się na ekonomiczne pułapki i lepiej podejdziesz do budowania pozytywnej zdolności kredytowej.