Kalkulatory i porównywarki

17 03 21 - 10:23

W sieci internet jest bardzo wiele porównywarek i kalkulatorów, gdzie klienci mogą znaleźć najważniejsze informacje odnośnie kredytów konsolidacyjnych.

Kalkulatory działają bardzo podobnie do porównywarek. Należy wprowadzić odpowiednie dane w pola kalkulatora, aby po chwili otrzymać najważniejsze informacje dotyczące wysokości raty za kredyt, opłat dodatkowych czy prowizji. Kalkulatory badające zdolność kredytową sprawdzają nasze możliwości finansowe z perspektywy banku.

Porównywarki internetowe mają za zadanie pomóc osobie w odnalezieniu najlepszej oferty banku dotyczącej kredytu konsolidacyjnego. Należy wpisać w pole formularza takie dane jak kwotę zobowiązania, całkowity okres spłaty, a także zawrzeć informacje o ewentualnym ubezpieczeniu kredytu konsolidacyjnego. Dzięki wprowadzeniu tych najważniejszych informacji porównywarka przedstawi najważniejsze propozycje wielu firm dostępnych na rynku, które aktualnie prezentują najkorzystniejszą ofertę. Najważniejsze informacje jakie pojawiają się w zestawieniu dotyczą wysokości oprocentowania, prowizji RRSO oraz miesięcznej raty. W zależności o porównywarki zestawienie może mieć różną postać jak choćby formę tabelki czy wykresu gdzie w najbardziej czytelny i przystępny sposób można porównać najważniejsze propozycje podstawowych banków. Jednym z najważniejszych parametrów, na które należy zwracać nadal szczególną uwagę jest RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), która jest podstawowym elementem składającym się na całkowity koszt kredytu.

Zaletą porównywarek i kalkulatorów kredytowych jest ich obecność w sieci internetowej. Dzięki temu, że można z tych narzędzi skorzystać online znacznie skraca się czas otrzymania informacji dla klienta odnośnie najważniejszych kwestii związanych z kredytem konsolidacyjnym. Ponadto dane są na bieżąco aktualizowane, dlatego świadczy to o dużej wiarygodności takich portali. Dla niektórych pozostaje jeszcze kontakt z doradcą bankowym w celu potwierdzenia zdobytych informacji. Ci, którzy jednak nie chcą osobiście udawać się do banku mogą skorzystać ze strony internetowej banku, aby zawrzeć kredyt na najbardziej korzystnych warunkach. Reszta formalności i dostarczenie dokumentacji może zostać przesunięta na nieco późniejszy termin.