Kredyt Pocztowy.

11 01 18 - 13:06

Kilka słów o Banku Pocztowym.

Bank Pocztowy jest jednym z banków komercyjnych jakie działają w Polsce. W jego ofercie możemy znaleźć usługi finansowe skierowane zarówno do klienta indywidualnego jak i do mikro i małych przedsiębiorstw. Produkty dostępne są w sieci placówek własnych Banku Pocztowego lub w placówkach Poczty Polskiej. Rok w jakim założono Bank Pocztowy to rok 1990. Główna siedziba banku mieści się w Bydgoszczy. Głównym akcjonariuszem Banku Pocztowego jest Poczta Polska, która posiada około 75% wszystkich akcji. Obecnie Bank Pocztowy może pochwalić się największą siecią dystrybucji usług finansowych w Polsce. Wszystko za sprawą Poczty Polskiej. Z oferty tego banku w dużej mierze korzystają renciści i emeryci, którzy pobierają pieniądze na Poczcie. Oferta jest dla nich bardzo przystępna. W ofercie banku można znaleźć wiele ofert kredytów gotówkowych. Sprawdźmy jeden z nich, który nazywa się kredytem Pocztowym.

 
Read More

Etapy brania kredytu.

25 10 17 - 12:49

Wzięcie kredytu gotówkowego zawsze wiąże się z kilkoma etapami jakie należy przejść, aby ten kredyt otrzymać. Na samym początku szukamy odpowiedniej dla siebie oferty kredytu i porównujemy kilka z nich, tak aby wybrać tą, która będzie najlepszym rozwiązaniem dla nas. Po wybraniu odpowiedniej oferty trzeba złożyć wniosek kredytowy w banku jaki wybraliśmy. W takim wniosku kredytowym wskazuje się takie informacje jak kwota kredytu, cel, terminy spłaty, okres kredytowania. Podaje się również informacje o zadłużeniu ogółem razem z innymi kredytami i pożyczkami jakie w danym czasie spłacamy. Trzeba również podać we wniosku dane o sytuacji finansowej kredytobiorcy i zaproponować formy zabezpieczenia kredytu o jaki się ubiegamy. Po złożeniu wniosku kredytowego w odpowiednim banku, będzie miała miejsce dokładna analiza sytuacji finansowej wnioskodawcy. Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową, a także dotychczasową historię kredytową. Do zbadania analizy zdolności kredytowej banki biorą pod uwagę kilka czynników, które uzależnione są od tego, czy o kredyt stara się osoba fizyczna, czy też osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej. W przypadku osób fizycznych sprawdza się dochody kredytobiorcy, jego zatrudnienie, majątek, a także brane są pod uwagę informacje odnośnie innych kredytów. W przypadku osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej banki przeprowadzają analizę wyników finansowych, oceniają płynność finansową, a także oceniają sprawność działania i sprawdzają jaka była dotychczasowa współpraca z innymi bankami. Po przeprowadzeniu analizy kredytowej bank może podjąć decyzję kredytową.

 
Read More

Z jakiej karty kredytowej korzystać by nie dać się oszukać?

21 08 17 - 10:47

W dzisiejszych czasach wydaje się, że uzyskiwanie połączeń telefonicznych i powiadomień o fałszywych działaniach na karcie kredytowej jest zbyt powszechne.

W 2015 r. straty w oszustwie na całym świecie oszacowano na ok. 8,5 mld, przy czym. Zakłada się również, że spodziewane jest utrzymanie się nadużyć finansowych, przy czym szacunki wskazują na straty, które wzrosną do ponad 12 miliardów dolarów do roku 2020.

Przy tak przerażających liczbach musimy zapytać, czy jest tego jakiś powód. Wielu konsumentów uważa, że nie wystarczy nic nie robić, aby zapobiec oszustwom. Obejmuje to czas za wdrożeniem technologii chipowej i bezkontaktowej karty kredytowej. Na szczęście Polska. wydaje się powoli wchodzić w zasady bezpiecznego użytkowania finansów w innowacyjnej formie. Pytanie pozostaje jednak, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy, co jest lepszym wyborem, korzystanie z kart chipowych czy bezstykowych?

 
Read More